Wdmuchiwana ilozacja – nowoczesny sposób na ocieplenie poddasza

Ciepło jest tym, co w naszym domu konieczne. Jak może tutaj pomóc wdmuchiwanie izolacji? Rodzina atmosfera kojarzy nam się bowiem z długimi jesiennymi oraz zimowymi wieczorami, podczas których cała rodzina może wygodnie usadowić się w salonie, by wspólnie spędzić czas.

Z tego powodu odpowiednie ocieplenie jest jedną z najważniejszych rzeczy, o którą musi się zatroszczyć, żeby nam i naszym bliskim mieszkało się komfortowo. Dzięki rozwojowi technologii budowlanej takowe ocieplenie możemy wykonać w pełni ekologiczny sposób.

Czym jest wdmuchiwana izolacja?

Wdmuchiwana izolacja to innowacyjna metoda, która polega na wykorzystaniu specjalnie do tego stworzonych agregatów. Proces przebiega w ten sposób, że w pierwszej kolejności do urządzenia wsypywana jest zgranulowana celuloza oraz wełna szklana. Potem następuje automatyczne rozdrobnienie materiału w maszynie do takiego stopnia, że możliwe jest wdmuchanie go. Do tego celu używa się rur o średnicy 7 cm.

Gwarancja ciepła

Warto podkreślić, iż metoda ta jest niesamowicie dokładna. Materiał izolujący dociera we wszystkie, nawet trudno dostępne miejsca, mamy zatem gwarancje, iż nie nastąpi zjawisko uciekania ciepła. Jest to fakt, którego nie można przecenić ze względów ekonomicznych, jak bowiem dobrze wiadomo – dobrze docieplony dom jest o wiele tańszy w eksploatacji. Dodatkowym atutem jest fakt, że granulat celulozowy jest impregnowany borem, w związku z tym ma możliwości, by na jego powierzchni pojawiły się grzyby czy pleśń.

Ekologiczne docieplenie mieszkania

Docieplenie poddasza swojego domu za pomocą granulatu celulozowego jest równoznaczne z dbaniem o środowisko. Materiał używany do izolacji powstaje z makulatury. Ponadto, fakt, że budynek jest dobrze docieplony, oszczędza się energię potrzebną do dodatkowe generowanie ciepła. W związku z tym trudno wyobrazić sobie bardziej sprzyjającą naturze metodę na ciepły dom. Wydawać by się mogło, że wdmuchiwana izolacja jest w związku z tym kosztowna. Nie jest to jednak prawda. Całkowity koszt jest porównywalny do tradycyjnych metod docieplania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *