Wdmuchiwanie celulozy – ekologiczne ocieplenie mieszkania lub domu

O tym jak bardzo istotne jest należyte docieplenie domu – nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety, większość dostępnych rozwiązań charakteryzuje się przestarzałością oraz niską wartością jeśli chodzi o ekologię. Wdmuchiwanie celulozy może być idealnym rozwiązaniem.

Ponadto, nieprzemyślenie kwestii docieplenia poddasza może skutkować wywołać wiele niekorzystnych sytuacji prócz faktu, że w pomieszczeniu będzie zwyczajnie zimno.

Wady złego docieplenia

Złe docieplenie domu wiąże się przede wszystkim z tym, że ogrzewanie budynku jest o wiele droższe. Wada ta odbija się nie tylko na zasobności naszego portfela, lecz także na środowisku. Ponadto, zdarzają się problemy zdrowotne związane z długotrwałym przebywanie w pomieszczeniach, które są zagrzybione. Z tych powodów może się okazać, że finałem złego docieplenia jest jego wymiana, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na wszelki wypadek warto zatem szerokim łukiem omijać rozwiązania takie jak styropian czy włókno szklane.

Wdmuchiwanie celulozy jako skuteczna alternatywa

Wdmuchiwanie celulozy jest nowoczesną metodą docieplania poddaszy oraz innych pomieszczeń. Na jej drodze wdmuchuje się materiał izolujący termicznie, którym jest granulat celulozowy.

Materiał ten jest wykonany w stu procentach na drodze recyklingu, co stanowi jego dodatkowy atut oraz sprawia, że koszty z nim związane są porównywalne jak w przypadku pozostałych, mniej przyjaznych środowisku metod. W kwestii samej technologii, warto zwrócić uwagę na to, że w przypadku wdmuchiwania izolacja dociera nawet do najtrudniej dostępnych zakamarków, mamy więc dobrze oraz dokładnie docieplone pomieszczenie. Nie jest to możliwe w przypadku starodawnych metod.
Największym plusem z zastosowanie wdmuchiwanej izolacji jest to, jaką korzyść przynosi ona dla środowiska. Przede wszystkim proces produkcji materiału nie wiąże się z produkowaniem zanieczyszczeń, zaś on sam jest całkowicie biodegradowalny. Istotne jest także, że wdmuchiwana izolacja to izolacja dokładna, taka, która gwarantuje, że nie będzie konieczne dodatkowe ogrzewanie pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *