Wdmuchiwanie izolacji termicznej – zalety technologii

Właściwe docieplenie oraz izolacja budynku pozwala na zminimalizowanie kosztów eksploatacji obiektu i ma istotny wpływ na działanie ekologiczne. Wdmuchiwanie izolacji jest genialnym pomysłem.

W bezpośredni sposób przekłada się na zużycie energii i klimat wewnątrz pomieszczeń. Zarówno na etapie budowy domu, jak i jego modernizacji istotne jest odpowiednie dobranie metody, która gwarantuje nie tylko niskie koszta, ale przede wszystkim długotrwałość, efektywność i ekologiczne rozwiązania. Nowoczesną technologią wyróżniającą się na tle tradycyjnych jest wdmuchiwanie izolacji termicznej, która jest gwarancją satysfakcji na długie lata.

Zalety wdmuchiwania izolacji

Wdmuchiwanie izolacji termicznej polega na umieszczeniu materiału izolacyjnego w formie sypkiej. Najczęściej stosuje się celulozę, granulat wełny mineralnej, styropian, piankę poliuretanową. Przed przystąpieniem do prac dokonywana jest specjalistyczna wizja przy użyciu aparatury przeznaczonej do badań termograficznych. Dzięki tym działaniom możliwe jest precyzyjne wskazanie miejsc wymagających docieplenia — ma to szczególne znaczenie w budynkach modernizowanych. Ta czynność pozwala także na właściwe dobranie materiału i grubości docieplenia, a tym samym jest pierwszym krokiem do skutecznego wyeliminowania miejsc będących przyczyną strat ciepła. Warto podkreślić, że wdmuchiwanie izolacji termicznej jest z takim samym powodzeniem stosowane w budynkach w stanie surowym zamkniętym, jak i tym już użytkowanym i wymagającym gruntownej modernizacji.


Z punktu widzenia klienta, wdmuchiwanie izolacji termicznej jest metodą szybką i efektywną, która nie rodzi niepotrzebnych kosztów. Należy podkreślić, że przeprowadzane prace nie wymagają demontażu np. płyt gipsowo-kartonowych i idealnie nadają się do reperacji, która nie musi wiązać się z okazałym i towarzyszącym remontem. W związku z tym oszczędność jest łatwo policzalna. Dodatkowo wykonanie izolacji przy użyciu technologii wdmuchiwania materiału nie skutkuje powstaniem odpadów i nie wymaga miejsca do składowania materiału. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to jedyna metoda, podczas której materiał nie jest w żaden sposób marnowany.

Technologia zadmuchu izolacji

Przed przystąpieniem do wykonywania głównych zadań, miejsce pracy — konkretnie docieplana powierzchnia — musi zostać właściwie zabezpieczona. W zależności od potrzeby stosuje się preparaty grzybobójcze, impregnujące i zabezpieczające. W zależności od zakresu prac, stanu obiektu i docieplanej powierzchni zostaje dobrany właściwy materiał izolacyjny, który najlepiej spełni swoją funkcję. Na efekt prac końcowych niemały wpływ mają kompetencje specjalistów wykonujących docieplenia, a także używany przez nich sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *