Dlaczego warto wybrać wdmuchiwanie izolacji włókien drzewnych?

Czy słyszałeś kiedyś o wdmuchiwaniu izolacji naturalnych na przykład z włókien drzewnych? Szukając idealnego materiału do wykonania efektywnego i ekologicznego docieplenia budynku, warto skłonić się właśnie ku włóknom drzewnym, które jako jedyne wykazują wprost fenomenalne właściwości na każdej płaszczyźnie.

Naturalne drewno jest najbardziej przyjaznym materiałem, z powodzeniem stosowanym także we współczesnym budownictwie. Charakteryzuje się doskonałą izolacją cieplną. Dość przytoczyć porównanie, które wskazuje, że 11,5 cm mur ma porównywalną izolację cieplną co drewno o grubości zaledwie 2,5 cm.

wdmuchiwanie izolacji

 

Dlaczego warto wybrać wdmuchiwanie włókien drzewnych?

Materiał wykorzystywany przy technologii wdmuchiwania ma postać oczyszczonych i luźnych włókien drzewnych. To pozwala na szczelne wypełnienie pustych, a nawet trudno dostępnych przestrzeni i stworzenie właściwej bariery zapobiegającej stratom ciepła. Wdmuchiwanie włókien drzewnych eliminuje mostki termiczne, jest stabilne i trwałe. Oprócz tych zalet należy podkreślić, że technika jest otwarta dyfuzyjne, co przekłada się w bezpośredni sposób na zdrowy i przyjazny mikroklimat w pomieszczeniach. Materiał do dociepleń powstaje z sortowanych włókien sosnowych, a co istotne ze względu na ekologię, po zdemontowaniu ponownie nadaje się do przetworzenia. Drewno to także doskonała ochrona przed hałasem, a także zapewnienie odpowiedniej ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń podczas upalnego lata. Wdmuchiwanie włókien drzewnych gwarantuje wysoką i nieporównywalną z innymi technologiami pojemność cieplną, a także wysoką trwałość bez zagrożenia osiadania i zbijania się z czasem materiału. Dodajmy, że dużym plusem jest łatwość samego montażu, który z założenia technologicznego nie wymaga przeprowadzania dodatkowych i skomplikowanych prac. Ze względu na fakt, że wdmuchiwanie włókien drzewnych wykorzystuje cały materiał, prace nie wiążą się ze stratami i tym samym większymi kosztami wykonania docieplenia.

Perfekcyjna technologia

Uzyskanie szczelnej warstwy izolacyjnej przy użyciu tradycyjnych technik jest praktycznie niemożliwe. Metoda wdmuchiwania zaspokaja nawet najbardziej rygorystyczne oczekiwania. Przy użyciu specjalistycznego agregatu materiał wykorzystywany do docieplenia zostaje wdmuchiwany do zamkniętych przestrzeni. Wysokie ciśnienie pozwala na precyzyjne umieszczenie włókien drzewnych, które idealnie dopasowują się do różnorodnych kształtów i wielkości przestrzeni. To rozwiązanie, które idealnie sprawdza się przy ociepleniu stropów zarówno w nowym budownictwie, jak i starym i modernizowanym. Podkreślmy także, że włókno drzewne doskonale radzi sobie z ewentualną wilgocią, która jest wpierw absorbowana, a kolejno oddawana w sposób absolutnie kontrolowany i naturalny. Z uwagi na fakt, że włókno drzewne posiada najwyższe właściwości absorpcyjne (w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami), całkowicie eliminuje ewentualne ryzyko powstawania zagrzybień oraz pleśni. Technologia wdmuchiwania włókien drzewnych to najczystsza ekologia w doskonałej cenie, która automatycznie staje się jedną z najlepszych inwestycji.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli są Państwo zainteresowani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *